O nás

Sbor dobrovolných hasičů má v našich obcích dlouholeté kořeny. Po celou dobu, kdy obce Minkovice i Šimonovice patřily územně i správně pod město Liberec, se sbory dobrovolných hasičů (dále jen SDH) vyvíjely takřka nezávisle na sobě. V Minkovicích již od roku 1895 a v Šimonovicích od roku 1898, kdy se datují vzniky těchto SDH.

Společenský a kulturní život se točil převážně kolem hasičů, a aby také ne, když u nich byl skoro každý chlap z obce. V návaznosti na sloučení městských částí Minkovice, Šimonovice a Rašovka v jednu samostatnou obec, došlo dnem 1.1.2008 ke sloučení sborů v jeden celek - od té doby vystupující pod názvem SDH Šimonovice-Minkovice.

Současný sbor, ve kterém obyvatelé (mnohdy odtažitých obcí Minkovic a Šimonovic) nejen společně jednají a vystupují, ale když je potřeba, dokáží jako jeden sbor a jedna síla pomoci tam, kde je potřeba, čítá takřka 30 lidí. Sbor má opět i výjezdovou jednotku sboru, která je ve chvílích potřeby v rámci možností připravena zasáhnout. Peníze bohužel na stromech nerostou, a proto i technika, kterou je poctivě dřící Avie 21 a Škoda 706 CAS, je sice omšelá, ale - s nasazením velkého množství sil - stále fungující. V poslední době se hlavně díky práci obce daří získávat peníze i na opravy techniky a hasičské zbrojnice z dotací kraje.